O mně

KDO JSEM ...

Jmenuji se Štěpánka Hanušová a mým úkolem je postarat se o srst Vašeho pejska, a to nejen z hlediska krásy, ale i zdraví.

Zjednodušuji Vám život nejen tím, že se postarám o srst Vašeho pejska, ale i tím, že Vám poradím, jak nejlépe srst udržovat doma mezi jednotlivými návštěvami salonu. 

Je pro mne důležité, nejen aby byl páníček spokojený výsledkem úpravy, ale hlavně, aby se pejsek cítil ve své srsti dobře. Z tohoto důvodu přistupuji ke každému zákazníkovi - páníčkovi i ke klientovi - pejskovi individuálně. 


CO MĚ VEDLO K PRÁCI STŘÍHÁNÍ PSŮ ...

Moje láska ke psům se u mně začala projevovat již od dětství, jak to bývá, avšak cesta k této profesi začala soužitím s mým čtyřnohým parťákem Německým boxerem Oskarem, který mě v podstatě k této práci dovedl.

Před tím jsem pracovala několik dlouhých let v administrativním oboru. Práce mě bavila, ale tak nějak jsem začala cítit, že mě už tolik nenaplňuje, ale hlavně, že chci začít něco tvořit.

A to "tvořit" nemyslím jen ve smyslu, vytvořit pejskovi hezký střih, ale v podstatě si tvořit svůj život skrz tuto profesi. K tomuto poznání jsem dospěla i v souvislosti s tím, podnikat.

A příběh, jak mně moje psí láska dovedla k tomu, že budu pečovat o srst jiných pejsků? Vzhledem k tomu, že se u Oskara začaly objevovat problémy s pohybovým aparátem a byli jsme nuceni začít navštěvovat psí fyzioterapeutku, pocítila jsem silnou touhu, že i já chci, aby se moje práce pohybovala v oblasti péče o psy.

No a protože krom lásky ke psům a ke zvířatům obecně ráda něco vytvářím, ráda pečuji a ráda zjednodušuji lidem život, je pro mě tato profese jako stvořená.

Krom kurzů a seminářů týkajících se stříhání a úpravy psů a péče o srst, jsem také absolvovala mimo jiné semináře, které se týkají péče o pohybový aparát, a to zejména z důvodu získání znalostí a dovedností, jak správně manipulovat se psem, apod., dále odborné semináře se zaměřením na zdravou kůži a srst či seminář z oboru aromaterapie pro psy.

Na závěr bych chtěla říci, že mně stále nepřestává fascinovat, jak se od našich čtyřnohých kamarádů neskutečně učíme. Není to tak, že naši psi se učí od nás, ale my se učíme od nich, a skrze ně poznáváme sami sebe.


INFORMACE O ABSOLVOVÁNÍ KURZŮ A SEMINÁŘŮ

  • 3-5/2019 - Intenzivní rekvalifikační kurz stříhání psů v Salonu Anjuli, Praha
  • 6/2019 - Seminář na úpravu Anglického kokršpaněla - lektor: Ing. Barbora Znoj Novotná
  • 6/2019 - Seminář Rekondiční masáže a stretching psů pořádaný: DOGGURU - Mgr. Barbora Šulcová, CCRP - lektor: Mgr. Barbora Šulcová, CCRP
  • 9/2019 - Seminář Veterinární minimum pro psí salony - lektor: MVDr. Ladislava Vašíčková
  • 3/2020 - Opakovací seminář - Sportovní masáže a stretching psů pořádaný: DOGGURU - Mgr. Barbora Šulcová, CCRP - lektor: Mgr. Barbora Šulcová, CCRP
  • 2/2021 - seminář Úvod do aromaterapie ve světě psů - lektor Bc. Kateřina Michálková
  • 6/2021 - seminář První pomoc pro psy - lektor Zuzana Wildmannová, DoTh.
  • 7/2021 - seminář "Základy použití perličkových lázní - SPA" se zaměřením na zdravou kůži a srst, včetně komplexní podpory celého imunitního systému - lektor Jarmila Kašparová, Vzdělávací studio Argos VSA